UA-106955259-1نورپردازی ساختمان تجاری - شیوه های نوین نورپردازی- صنایع روشنایی صبا

نورپردازی ساختمان تجاری اداری عالی قاپو

نورپردازی ساختمان تجاری اداری عالی قاپو

نورپردازی نما3
توضیحات پروژه
محدوده سعادت آباد
مجتمع تجاری اداری با نمای رومی

توضیحات نورپردازی نمای ساختمان:

پروژه نورپردازی مجتمع اداری تجاری عالی قاپو با توجه به کاربری مجموعه کارفرما از ابتدا اصرار به اجرای یک طرح نورپردازی خاص با ویژگی های منحصر بفرد در محدوده پروژه بود. از آنجایی که یکی از اهداف نورپردازی در پروژه های اداری تجاری جلب هرچه بیشتر توجه ناظران و عابرین می باشد لذا می توان از نورپردازی دینامیک و متغیر برای رسیدن به این هدف بهره بود. با توجه به این توضیحات و همچنین با توجه به معماری نما کارشناسان نورپردازی نما ی ساختمان در مجموعه نور صبا پیشنهاد خود را بر اساس نورپردازی متغیر آدرس پذیر ارائه دادند.
به این ترتیب که هر لاین افقی موجود در نما بر روی هر پیشانی ساختمان یک پیکسل در نظر گرفته شده و نمام چراغ های موجود در آن با یک دستور افکت نورپردازی را اجرا میکنند. یعنی در هر لحظه چراغ های هر لاین دارای یک رنگ خاص بوده و با یک دستور تغییردر طیف نور و شدت نوری آن ها اعمال می شود و همچنین به هرلاین می توان دستوری مستقل از لاین های دیگر داد.
نکته دیگر نورپردازی نما ی این ساختمان با توجه به رومی بودن سبک معماری آن المان های موجود در نما برای نورپردازی هدفگذاری شده که به این ترتیب ادوات در مکان این المان ها کارگذاشته شده و ستون ها و نرده ها و قاب های طراحی شده در نما را نورپردازی کرده اند.

محصولات به کار رفته:

1. پروژکتور LED
2. والواشر LED
3. چراغ دفنی و سقفی
4. سیستم مرکزی آدرس پذیر

تصاویر پروژه
UA-106955259-1 //]]>