تاثیر ال ای دی رشد گیاه در فتوسنتز

نور در دنیای رشد دهنده به معنای زندگی است.امروزه می‌دانیم ملزومات کشت گیاهانی که به نور مصنوعی متکی هستند از منابع نوری یکسان ایجاد نمی‌شوند. از آنجایی که کشت در فضای سرپوشیده یا گلخانه‌ای بیشتر استفاده می‌شود ال ای دی رشد گیاه بهترین گزینه است. عوامل مختلفی از تاثیرات مثبت LED رشد گیاه حکایت دارند:

 

ال ای دی هزینه های تاسیسات را کاهش می‌دهد.

وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا مشخص کرده است که روشنایی مصنوعی حداکثر یک سوم از کل هزینه‌های کشت گیاهان گلخانه‌ای را تشکیل می‌دهد. ال ای دی رشد گیاه کیفیت بهتری نسبت به سیستم‌های پرورش سنتی دارد و نصف انرژی الکتریکی حالت سنتی را مصرف می‌کند. این صرفه‌جویی در هزینه می‌تواند به سایر جنبه‌های فعالیت یک عملیات و بهبود رشد و عملکرد گیاه اختصاص یابد.

ال ای دی را می‌توان جهت افزایش طول موج و تولید بهینه کلروفیل مورد نیاز گیاه تنظیم کرد.

گیاهان انواع مختلفی از کلروفیل را در طول موج‌های مختلف در طیف روشنایی مرئی (700-400 نانومتر) تولید می‌کنند. LED رشد گیاه را می‌توان برای مطلوب‌ترین شکل و نوع کلروفیل که گیاه در هر مرحله از چرخه رشد خود به آن نیاز دارد تنظیم کرد. بر‌خلاف سدیم فشار قوی و یا اشکال دیگر روشناییهای تجاری مورد استفاده در فضاهای سرپوشیده LED رشد گیاه انعطاف‌پذیری لازم برای انتخاب طول موجهای خاص که همزمان با نیازهای منحصر به فرد هر گیاه از زمان جوانه زدن تا کشت کامل است را میدهد.

ال ای دی رشد گیاه

ال ای دی رشد گیاه

سیستمهای ال ای دی می‌توانند برای چگالی شار فوتون نور مصنوعی بهینه تنظیم شوند.

به مقدار کل نوری که به سطح گیاه می‌رسد چگالی شار فوتون نور مصنوعی (PPFD) گفته میشود. به طور کلی سطوح بالاتر PPFD به کیفیت بهتر گیاه و بازده بیشتر محصول منجر میشود. از آنجایی که سیستمهای LED رشد گیاه دمای فیزیکی کمتری را نسبت به نورپردازی سنتی تولید میکنند می‌توان لامپ‌های ال ای دی را به سطوح گیاه نزدیکتر کرد تا سطح PPFD بالاتری را تولید کنند.

به طور کلی دمای عملیاتی سردتر بستر رشد محیطهای سرپوشیده را بهبود میبخشد.

کنترل دما و رطوبت برای محیطهای رشد سرپوشیده بسیار مهم و ضروری است. سیستم‌های روشنایی که گرمای زیادی را به محیط داخلی رشد گیاه میدهند در عوض سبب نصب سیستم‌های کنترل پیچیده می‌شوند. ال ای دی رشد گیاه این نیاز را به حداقل می رساند یا به طور کامل از بین میبرد به خصوص هنگامی که با سیستم‌های مدیریت حرارتی منفعل مانند چراغهای OPTICPAR طراحی شوند. این یک محیط توسعه با ثبات‌تر ایجاد می‌کند که دارای تغییرات دما و رطوبت اندک است و می‌تواند به توسعه گیاه آسیب برساند.

LED رشد گیاه عملکرد محصول را بهبود می‌دهد.

کشت و تولید محصول در فضای سرپوشیدهای که از نور ال ای دی در آن استفاده شده نسبت به محصولی که به منابع روشنایی مصنوعی قدیمی تکیه دارد بهتر است و ممکن است محصول بیشتری نسبت به کشت در فضای باز که در معرض مقادیر متفاوت نور آفتاب و تغییرات الگوهای آب و هوا است تولید کند. در همه‌ی جوانب محیطی LED رشد گیاه باعث کنترل بهتر می‌شود. مطالعات متعدد دانشگاه از این نتیجه‌گیری پشتیبانی می‌کند.

C:\Users\salam\Desktop\images.jpg

ال ای دی رشد گیاه عملکرد را بهبود می‌دهد

روشنایی ال ای دی پایا است.

با پایایی یک سیستم روشنایی داخلی ال ای دی باعث ایجاد نور باکیفیت برای بیش از 50000 ساعت استفاده میشود. همچنین با صرفه‌جویی ناشی از روشنایی ال ای دی که از طریق کاهش هزینه‌های مصرفی میباشد این پایایی به مرکز کشت و صنعت اجازه می دهد تا بودجه بیشتری را صرف بهبود عملکرد محصول به جای نگهداری مداوم از تجهیزات روشنایی کند. احتمالا تاسیسات کشت سرپوشیده گیاهان شاهد مزایای بیشتری از LED رشد گیاه خواهند بود زیرا بیشتر این امکانات به سیستمهای ال ای دی تغییر مییابند. برای بکارگیری این امکانات SpecGrade LEDدر کلمبوس، اوهایو چندین خط جدید از چراغهای ال ای دی را توسعه داده است که شامل فناوری پیشرفته LED OPTICPAR برای رشد بهتر گیاهان در محیط سرپوشیده است. صرف نظر از اینکه تاسیسات شما یک عملیات تجاری بزرگ یا یک گلخانه با کشت خطی یا یک کشاورزی عمودی در حال توسعه باشد SpecGrade LED دارای ال ای دی رشد گیاه است که از همه نظر از توسعه روشنایی سنتی بهتر خواهد بود.

UA-106955259-1 //]]>